IAC Group ve Desoutter ortaklığı, endüstri 4.0’a geçişi hızlandırıyor

IAC Group ve Desoutter ortaklığı, endüstri 4.0’a geçişi hızlandırıyor


Dünya çapında şirketler her gün zorluklarla karşı karşıya kalıyor: Kısa teslimat süreleri, pazarda yeni rakipler ile rekabet, üretim hattında öngörülemeyen arızalar... Bu çok sık rastlanan olaylar; genellikle şirketlerin iç kaynakları kullanılarak çözülebiliyor. Bazı zorluklar ise, işletmeler için ekstra destek gerektirecek kadar büyük olabiliyor.

Tesisleri, Endüstri 4.0’a dönüştürmek de ciddi bir uğraş gerektiriyor. Çoğu işletme değişim ihtiyacını kabul ediyor ancak, geçişi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için tüm kaynakları içeriden temin edemeyebiliyor. Dolayısıyla, Endüstri 4.0’a dönüşüm hedefinizi destekleyebilecek ve işletmenizi gerçekten anlayan bir iş ortağı ile çalışmak ciddi önem taşıyor.

Endüstri 4.0'ın ortaya çıkışından itibaren Desoutter olarak, müşterilerimizin akıllı fabrikalara geçişlerini hızlandırmalarına yardımcı olmak için; hem bu konudaki  uzmanlığımız hem de ürünlerimiz ile benzersiz çözümler sunuyoruz. Desoutter 4.0 yaklaşımımız, şirketlerin üretim ortamlarını ve tedarik zincirlerini modernize etmelerine yardımcı oluyor.

Bunun bir örneği; Uluslararası Otomotiv Bileşenleri Grubu (IAC Group) ile ortaklığımız. IAC Group ekibi ile yakın çalışarak daha akıllı tesise geçişte, ne gibi risklerin ve artıların olabileceğini belirledik. IAC Group, Endüstri 4.0 teknolojileri yatırımlarıyla verimliliği, esnekliği ve izlenebilirliği artırmak istedi. Bu bağlamda, ileri proses kontrol çözümümüz PivotWare ideal çözümü sağladı.

PivotWare, IAC Grup operatörlerini otomatikleştirilmiş bir işlemin parçası olarak montaj görevleriyle yönlendiriyor; grafik ve metinsel bir ekran kullanarak tam olarak hangi ürünlerin kullanılacağını, hangi bileşenlerin uygulanacağını ve bunların hangi aşamada düzeltileceğini gösteriyor. Sistem, operatörün bir sonraki aşamaya geçmesine izin vermeden önce, mevcut adımın doğru bir şekilde tamamlandığını doğruluyor. Platform, müşteri tarafından sağlanan yazılım araçlarını kullanarak programlanabiliyor. Üretim proseslerinde bir değişiklik gerektiğinde ise, Desoutter ekibinin müdahalesine gerek kalmaksızın IAC Group kendi içerisinde hızlıca değişikliği yapabiliyor. Buna ek olarak, PivotWare ile gerçek zamanlı olarak veriler toplanabiliyor ve tek tık ile raporlama yapılabiliyor.