Yeni “Desoutter Havacılık Merkezi” açıldı!

Yeni “Desoutter Havacılık Merkezi” açıldı!


Fransa’nın Paris yakınında bulunan Collégien’de, 17 Eylül 2019, Salı günü üretim ve sergi alanının yer aldığı yeni Desoutter Havacılık Merkezi’nin açılışı gerçekleşti.

Yeni Desoutter Havacılık Merkezi’nde ayrıca, Desoutter’in Endüstri 4.0’a özel montaj pazarına sunduğu yenilikçi havacılık çözümlerininin uygulandığı bir sergi alanı yer alıyor.

İzlenebilirlik ve işlem kontrolü için esnek montaj işlemlerini destekleyen pek çok etkileşimli ürün ile, kablosuz cihazların iletişimi sergileniyor ve aynı zamanda Desoutter'in özelleştirilmiş çözümleri dahil tam kapsamlı özellikler sunuluyor. Yeni tesis, önemli havacılık müşterilerine kişiselleştirilmiş önemli bir deneyim sunmasının yanı sıra Desoutter ekibi ve iş ortaklarının süregelen yetkinlik gelişimini de destekleyecek.

Havacılık, son derece zorlu bir endüstridir. Bununla birlikte, bu sektör geleneksel olarak yeni teknolojilerin tanıtımında yavaş bir güç olarak görülüyor. Daha küçük hacimli olmasına rağmen, havacılık sektöründe montaj uygulamaları büyük parçalardan ve erişilebilirliği zor alanlardan oluşuyor. Tüm bu faktörler de, uçak üretiminde manuel işlemleri zorlaştırmaktadır. Bununla birlikte, insanlar daha fazla seyahat ettikçe hacimler artmaya devam edecek. Bu nedenle, tüm büyük OEM'lerin kalite maliyetlerini ve çevrim sürelerini sınırlandırması, insan faktörü nedenli hataları mümkün olduğu kadar azaltması ve böylelikle üretimini daha verimli hale getirmesi gerekiyor.

Akıllı yazılımlar ve dijital ağlar ile birlikte montaj ürünleri, üretime daha önemli bir katkı sağlayabilir, daha fazla esneklik sunabilir ve hem birbirine hem de üreticilerin üretim ve kalite sistemlerine tam olarak bağlanabilirler.

Endüstri 4.0 bağlamında havacılık endüstrisinin dijital ilerlemeden nasıl faydalanabileceğine dair birkaç örnek vermemiz gerekirse;

  • Kullanıcı rehberliği ve coğrafi konumlandırma çözümleri, insanların daha verimli çalışmasına ve hata olasılığını azaltmasına izin vererek, montaj bilgilerini doğru yerde ve zamanda erişilebilir hâle getirir.
  • Özel proses kontrol yazılımı, çalışma adımlarının atlanmasını önler ve hatasız işlemler sağlar.
  • Akıllı araçlardan kalite yönetimine kadarki süreçte doğrudan geri bildirim; izlenebilirliği, tüm işlemin ve ürünün kalitesini artırır.
  • Üretilen verinin verimli bir şekilde analiz edilmesiyle, prosesler daha iyi optimize edilebilir.
  • Toplam yaşam döngüsü maliyetleri azaltılabilir.

 

Havacılık endüstrisinde, özellikle üretim süreçleri karmaşıktır. Bu nedenle, Endüstri 4.0’ın uygulanması zorlu bir süreçtir ama ilk yatırımcılar için yüksek bir yatırım getirisi ve teknolojik bir avantaj sağlar.

Otomasyon yeni roller ve zorluklar yaratmaya devam ettikçe, PivotWare gibi sezgisel insan-makine arayüzleri giderek daha önemli hâle gelecektir. Desoutter de bu gelişmelerin ön saflarında yer almaktadır.

 

Yeni Havacılık Merkezi’mizin videosunu şimdi izleyin:

Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al