Elektrikli Araçların bileşenleri için hangi montaj çözümlerine ihtiyacınız var?

Elektrikli Araçların bileşenleri için hangi montaj çözümlerine ihtiyacınız var?


İçten yanmalı motorlu (İYM) araçların yerlerini, tamamen veya kısmen elektrikli güç aktarım organlarına sahip elektrikli araçlara bırakması montajda yeni zorluklar ortaya çıkarmaktadır.

Diğer zorlukların yanı sıra, bu yeni zorluklar arasında farklı ortamlardaki yeni sıkma uygulamaları, daha yüksek otomasyon seviyeleri ve izlenebilirlik gereklilikleri yer almaktadır; ancak, en önemli zorluk, yüksek voltaj temasına sahip bileşenlerin montajı sırasında operatörler için daha yüksek güvenlik standartları sunmaktır.

Sıkma çözümleri konusunda güvenilir bir iş ortağı ve uzman olan Desoutter, bu dönüşümün başlangıcından beri yalnızca mevcut otomotiv üreticilerini ve tedarikçilerini değil, aynı zamanda bu yeni alana, doğru çözümlerle giren yeni şirketleri de desteklemiştir.

100 yılı aşan geçmişi ve inovasyon geleneği ile Desoutter, müşterilerimizin verimliliğini, çalışma sürelerini ve çok yönlülüğünü artırmanın yanı sıra, elektrikli araçlarla birlikte doğan montaj zorlukları için de yeni ve daha iyi çözümler bulmaya devam edecektir.

Daha fazla bilgi veya teklif almak ister misiniz? 

Uzmanlarımıza şimdi soru sorabilirsiniz!

Soru sorun Teklif isteyin Demo isteyin

Batarya Grubu

 

 • Operatörleri ve ekipmanları elektrik çarpması ve zararlara karşı korumadaki pek çok önemli adımdan biri yalıtımlı ekipmanlar kullanmaktır.
 • Yalıtımlı cihazlar ve izole soketler, operatörün yüksek voltajlı bileşenler (batarya modülleri) ve elektrikli aracın kabloları gibi enerji yüklü bir kaynağa dokunması halinde operatörü korumak üzere tasarlanmıştır.
 • Tasarım, operatörlerin 1000 V/AC ve 1500 V/DC akım altındaki elektrik arızalarına karşı korunmasını zorunlu kılan IEC 60664-1:2007 ve IEC 60900:2012 sayılı Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) Normlarına sıkı bir şekilde uymaktadır. Çözümümüz DEKRA tarafından test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.
 • Sıfır hata ve tam izlenebilirlik sağlayan gelişmiş sıkma stratejileri

 

 

Elektrikli Motor & Vites Kutusu 

 

 • Tam kapsamlı kalite kontrol için ardışık sıkma işlemlerini güvenceye almak üzere, geleneksel veya gelişmiş konum belirleme kılavuz çözümleri.
 • Homojen bir kenetleme kuvveti ve sızdırmazlık malzemesi dağılımını sağlamak üzere gelişmiş sıkma stratejileri ve Çok Adımlı sıkma programı.
 • Üretkenliği artırmak için otomatik sıkma ve vida besleme sistemleri.
 • Kısa takt süreli uygulamalar için Desoutter özelleştirilebilir Çoklu Sıkıcı Çözümleri (kolay robotik entegrasyon)

Elektronik Güç Birimleri

 

 • Yapılandırılmış iş talimatı sırasına sahip gelişmiş (dijital) proses kontrol çözümleri ve operatöre sunulan görsel talimatlar. Bunun faydaları, sıfır hata payına sahip montaj ve tüm işlem adımlarının ve sıkma sonuçlarının sunulduğu tam kapsamlı izlenebilirliktir.
 • Tam kapsamlı kalite kontrol için ardışık sıkma işlemlerini güvenceye almak üzere, geleneksel veya gelişmiş konum belirleme kılavuz çözümleri.
 • Ulaşılması zor yerlerdeki uygulamalar için, Desoutter müşterinin ihtiyaçlarına göre farklı çözümler sunmaktadır: Crowfoot, Delta Wrench veya açılı başlığa sahip el tipi cihazlar
 • Üretkenliği artırmak için otomatik sıkma ve vida besleme sistemleri.
 • Sıfır hata ve tam izlenebilirlik sağlayan gelişmiş sıkma stratejileri.

 

Broşürümüzü indirin

Şimdi indirin!
Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al