Desoutter Endüstriyel Ürünler Tarihi

Desoutter Endüstriyel Ürünler Tarihi


Desoutter markası, yeteneklerini ve uzmanlığını birleştirerek montaj çözümlerinde dünya lideri olmuştur. 1914 yılında kurulan Desoutter Limited şirketi havalı sıkıcılar, matkap ve otomatik beslemeli matkaplarda uzman olarak faaliyetlerini yürütmekteydi. Fransa'da 1918 yılında kurulan Georges Renault, elektrikli montaj aletleri, sıkıcılar ve taşlama, zımparalama aletlerinde uzman bir firmaydı. Ardından, akıllı DC aletler ve montaj sistemleri üreten Techmotive firması 1977 yılında Amerika'da kuruldu. İlerleyen yıllarda, civatalı eklem uygulamalarına odaklanan Scanrotor firması ise 1977'de kuruldu. Son olarak, SETITEC firması havacılıkta ileri delme üniteleri çözümlerinde uzmanlaşarak 2005 yılında kurulmuştur.

Desoutter'in Tarihi

Desoutter kardeşler beş kişiydi ve onlar tutkulu havacılardır...

Yenilikçi bir markanın tarihi

Fareyi soldan sağa hareket ettirerek, zaman çizgisini kaydırabilirsiniz

Yenilikçi bir markanın tarihi

Onlar Desoutter'i Öneriyor

Müşterilerimiz ve ortaklarımız Desoutter'in alanının en iyisi olduğunu düşünüyor....

AIRBUS FRANSA

Airbus (daha önceki adı Avrupa havacılık savunma ve uzay şirketidir), Airbus grubunun hava taşıtı üretim bölümüdür. Fransa merkezli bu şirket, 2013 yılında 626 adet yolcu uçağı üretmiştir. Aynı zamanda piyasada satışa çıkarılan ilk kontrollü uçuşlu yolcu uçağı olan Airbus a320 modelini ve dünyanın en büyük yolcu uçağı olan a380 modelini üreten şirkettir.

Baptiste Bertrand - Montaj çözümleri departmanında Sabitleme Süreçleri Sorumlusu

Ben Airbus Nantes (Fransa) için montaj departmanıyla birlikte sabitleme süreçlerinden sorumluyum.

Delme ekipmanlarının entegrasyonu konusunda Georges Renault ile yaptığımız işbirliğimiz geçmiş yıllara dayanmaktadır. Sonrasında A350 programı ile ilk elektrikli somun sıkıcıları entegre ettik.

İşimizin doğası gereği yolcularımıza karşı sorumluluğumuz çok büyük ve emniyetli hava taşıtları üretmek konusunda titiz çalışmak bizim görevimiz.

Desoutter, ihtiyaçlarımıza paralel olarak kendini geliştirdi, işte bu yüzden de şirketimiz, yüzey hazırlayıcılar (taşlayıcılar, matkaplar, vs...) ve montaj operasyonları (geçici veya son tespit bağlayıcıları) dahil olmak üzere her gün Desoutter ürünlerini kullanmaya devam ediyor.

APRILIA İTALYA

Motorsiklet üreticisi Aprilia, Piaggio grubunun spor müsabakalarındaki favorisidir.

Agostino Masiero - Teknolojiler Müdürü

Aprilia son teknoloji motor çözümleriyle bir dünya markasıdır. Motorsiklet pazarında gelişimimiz ve bulunduğumuz lider konumu, AR&GE alanında yaptığımız sürekli yatırımlara ve üretkenlik, güvenilirlik ve yeniliğe dayanmaktadır.

2010 yılında özellikle frenleri, tekerlekleri ve direksiyonları sıkma proseslerinde, sıkma işlemlerinin sonuçlarını takip etmemiz gerektiğine karar verdik. Desoutter, CVI3 ve CVIC II , MC ve EAD gibi elektrikli ürünleriyle ihtiyaçlarımıza uygun çözümler sundu. Ayrıca soketler ve yazılım için de özelleştirilmiş çözümler sağladılar.

Aprilia, Desoutter el aletleriyle yakaladığı performanstan ve çözümleri sunma yöntemlerinden son derece memnundur ve şu anda, Desoutter tüm Piaggio grubunun tedarikçisi konumundadır.

Şahsi fikrimce Desoutter'un takdir edilmesinin üç temel nedenini şöyle sıralayabiliriz: teknik ekibin ve servis ekibinin becerileri, üretkenliği, teknolojinin kalitesi ve mükemmel kalite/fiyat oranı.

CATERPILLAR ABD

Caterpillar dünyanın lider inşaat ve madencilik ekipmanı, dizel ve doğal gaz motorları, endüstriyel gaz türbinleri ve dizel-elektrikli lokomotiflerin üreticisidir.

Gary Joslyn - Üretim Projesi Mühendisi

Caterpillar, anahtar teslim çözümler sunabilecek ve tüm Caterpillar tesislerine hizmet verebilecek dünya genelinde faaliyet gösteren el aletleri tedarikçisi arıyordu. Bu nedenle Desoutter, ürün yelpazesinin özelliklerini yetenekler tanıtabilmek için Caterpillar merkez ofisinde kapsamlı bir portföy sunumu yaptı. Bu ilk toplantıdan itibaren Caterpillar, Desoutter'i uygun bir el aletleri tedarikçisi olarak değerlendirmektedir.

Desoutter ekibinin, sağlam ürün bilgisi, mükemmel iletişim becerileri, ekibin bağlılığı ve bir adım ileri gitmekten çekinmemesi sayesinde karar verme aşamalarında çok büyük destek verdiği görüşündeyim.

Ekipler, üretim süreçlerimizin optimizasyonuna son derece yardımcı olmaktadır. Şirketimiz, kritik bağlantılarımızda kalite ile ilgili ölçütlere sıkı sıkıya uymaktadır, Desoutter el aletleri de adil fiyatlarla gerekli teknolojiyi sunarak bu ihtiyacımızı karşılamaktadır.

CHANGAN AUTOMOBILE ÇİN

1862 yılında kurulmuş olan Changan otomotiv, yaklaşık 50.000 çalışanı ile Çin'de modern endüstrinin öncüsü olarak kabul edilmektedir. Başlangıçta şirket yolcu araçları ve mikro dalgalar, ticari kullanım için küçük kamyonlar ve kamyonetler üretiyordu.

Gui Cheng Sheng - Changan Teknik Departmanı, Motor Son Montajı Baş Mühendisi

Şirket 2009 yılında montaj kalitesini arttırmak için bazı eski teknoloji el aletlerini, yeni el aletleriyle değiştirmeye karar verdi.

Şirket, doğru torklama değerlerini garanti eden ekipmanlar kullanarak operatörlerin hata yapma ihtimalini azaltmak istemektedir. Torklama parametreleri ulaşılabilir olduğu için kalitenin iyileştirilmesi ve yönetim önlemlerinin geliştirilmesinde esas teşkil ediyor.

Desoutter'ın entegre çözümü eksiksiz ve bizim bile gözümüzden kaçmış olan birçok unsuru bünyesinde barındırıyor. Bize, cazip fiyat teklifleriyle pratik öneriler sunuyor.

Üretim sürecimizin optimizasyonuna ek olarak Desoutter, gürültüyü azaltarak ve ergonomik el aletleriyle operasyonları kolaylaştırarak bize çalışma ortamımızı geliştirmemizde yardımcı oluyor.

El aletlerine ek olarak, aynı zamanda Desoutter'in hizmetlerinden de son derece memnunuz. Örneğin Desoutter, uzmanların teknik konularla ilgili bilgilerini paylaştığı birçok teknik seminer düzenlemiş ve aynı zamanda ekip üyelerimize, sıkma teknolojileriyle ilgili profesyonel eğitimler vermişlerdir.

COMAC ÇİN

Çin ticari hava taşıtları kuruluşu (Comac) bir devlet kurumudur ve Çin'de büyük yolcu uçaklarının lider üreticisi konumundadır. Aynı zamanda şirkete büyük yolcu uçakları ve bölgesel jet programlarının gelişimine ve sivil hava araçlarının sanayileşmesine yönelik genel planlamayı yapmaktadır. Şirket, sivil hava araçlarının ve ilgili ürünlerin araştırma, geliştirme ve uçuş testlerini ve aynı zamanda sivil hava araçlarının pazarlamasını, servisini, kiralamasını yapmakta ve ilgili operasyonları yürütmektedir.

Han Jianbing - Son Montaj Departmanı Müdür Yardımcısı

Sahadaki işçilerin işgücü yoğunluğunu azaltmak ve ürün kalitesini arttırmak için Desoutter'ın güçlü kavrama özelliklerine sahip daha hafif el aletlerine güveniyoruz. Bizlere özel sundukları çözümler, uygulamalarımıza mükemmel bir şekilde uymaktadır ve sahada çalışan personelimizden övgüler almaktadır.

Desoutter sayesinde proses sürelerimizi kısaltmayı, üretim hızını arttırmayı ve işçilik oranlarını düşürerek ürün kalitesini arttırmayı başardık.

Desoutter tüm el aletlerinde, çözümlerinde ve servislerinde hızlı, etkili ve güvenilir çözümler sunan bir şirkettir. Havacılık endüstrisindeki engin tecrübe ve endüstriyel teknik bilgisi ile Desoutter, güven duyduğumuz bir ortaktır!

DACIA RENAULT ROMANYA

Dacia, Fransız otomotiv üreticisi Renault'unun Romanya'daki bağlı kuruluşudur. Şirket, Romanya'nın en büyük ihracatçısı ve üretim hacmi açısından da Avrupa'nın da en büyük beşinci otomobil üreticisidir.

Florian Georgescu - H4xx Motor Montaj Hattı Sorumlusu

Şirketimiz, Dacia'da ilk Renault projesinin uygulandığı günden bu yana 14 yıldır Desoutter ile çalışmaktadır. Amacımız, mevcut ürünlerimizin kalitesini sürekli olarak arttırmak ve Renault'nun kalite standartlarına uygun olarak yeni ürünleri portföyümüze entegre etmektir.

Şu anda Hxx motorlarının montaj ekibinin başındayım ve burada yürüttüğümüz faaliyetlerin büyük bir kısmı sıkma prosesine dayanıyor. Bölümümüzde sadece Desoutter sistemlerini kullanıyoruz, bunun nedeni de bu sistemlerin, sıkma sonuçlarının tam olarak izlenebilirliğini sağlayan, tam ürün kalitesini garanti eden yeterlilik, dayanıklılık, üretkenlik ve yenilikçi özel hazırlanmış çözümlere ilişkin beklentilerimizi eksiksiz olarak karşılıyor olmasıdır.

Desoutter'in güçlü yönlerinin, kullanıcıyla dost yazılım ara yüzünde, güvenilirliğinde ve ürün çeşitliliğine dayandığına eminim. Desoutter'in sıkıştırma sistemleri teknik olarak sürekli bir şekilde geliştirildikleri için endüstrinin güncel taleplerini de her zaman karşılayabiliyorlar.

DELPHI TVS HİNDİSTAN

Delphi-tvs, Delphi Corporation (ABD) ve TV Sundaram Iyengar & Sons (Hindistan) şirketlerinin oluşturduğu bir ortak girişimdir ve otomobiller, spor araçlar, pikaplar ve çok maksatlı taşıtlar, hafif ticari araçlar, traktörler, tek silindirli ve iki silindirli motorlar için dizel yakıt enjeksiyon ekipmanı üretmektedir.

A Srinivas Rao - Genel Müdür Yardımcısı - PED

İlk havalı el aletlerimizi 23 yıl önce 1991 yılında İngiltere'den ithal etmeye başladık. Desoutter ilk günden bu yana şirketimize lokal olarak kusursuz bir destek sundu. Yedek parça stoku ve iyi servis desteği her zaman en üst düzeyde oldu ve tüm bunlar nedeniyle de bizim için gerçekten güvenilir bir ortak konumuna ulaştı.

O günden bugüne birçok gelişmeye tabi tutulan ürünlerin günümüzde kullanılmakta olan yeni modellerinden son derece memnun olduğumuzu belirtmeliyim. Geçmişte yaşadığımız kontrol hatalarını artık hiç yaşamıyoruz.

Müşterinin inandığı değerlere saygı duyarak, müşteriyi tam anlamıyla korumak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

Aynı zamanda yeni nesil cihazlarla ilgili herhangi bir kısıtlama olmaması da bizim için çok değerli, otomasyonlailgili bize gerçekten esneklik kazandırıyor. Amaçlarımız değiştikçe, üretim süreçlerimizi de bu yeni amaçlarımıza uyarlamayı başarabiliyoruz.

ELECTROLUX İTALYA

Electrolux, dünyanın lider ev aletleri tedarikçisidir, ev ve işyerleri için tüm ihtiyaçları dikkate alan titizlikle tasarlanmış yenilikçi çözümler sunmaktadır. Electrolux'un İtalya'da önemli üretim birimleri ve beş üretim tesisi bulunmaktadır. Profesyonel ve ev gereçleri pazarı için üretim yapmaktadır.

Emanuele Quarin - Porcia Tesis Müdürü

Electrolux, Desoutter ile işbirliğine 1980 yılında başlamıştır ve iki şirket arasındaki işbirliği her geçen dün daha da güçlenen verimli bir ilişkiye dönmüştür. Porcia'daki tesis sürekli gelişim hedefiyle faaliyet gösterirken, Desoutter de daha ileri sıkıştırma çözümleri ve gelişmiş ergonomik çözümler sunmaya devam etmektedir.

İlk otomasyon projesinin uygulamaya konduğu 1991 yılından bu yana Desoutter, zorlukları kabul ederek çalışmaya devam eden, yıllardır aradığımız ortaktır. Zaman zaman başka şirketlerle çalışma opsiyonunu değerlendirmemize rağmen sonunda her zaman yola Desoutter'le devam etmeye karar vermemizin nedeni, her zaman en iyi çözümü bulacaklarından kuşku duymamamızdır.

Desoutter'in en iyi çalışma yöntemini bulmak için harcadığı gayretin de özellikle altını çizmek isterim. 2010 yılında Desoutter, havalı el aletlerinden elektrikli el aletlerine geçiş sürecinde bizlere, kalite standartlarına ulaşmamız ve istediğimiz enerji tasarrufunu elde edebilmemizde çok yardımcı olmuştur.

Desoutter'in 100. yılını kutluyor olması şirketin başarılarla dolu geçmişinin ve tecrübe ile yenilikleri birleştirerek her zaman kendini yenilemeye olan bağlılığının çok iyi bir kanıtıdır!

EMBRAER BREZİLYA

Embraer S.A., ticari, askeri özel ve zirai hava taşıtları üreten ve havacılık hizmetleri sunan bir havacılık faaliyetleri grubudur. Aynı zamanda 120 koltuğa kadar olan ticari jetlerin de en büyük üreticisidir ve Brezilya'daki ihracatçıların en başında yer almaktadır.

Emílio Delfino de Souza Neto - El Aletleri Uzmanı & Carlos Alberto Anderson - Süreç Geliştirme Mühendisi

Bir dönem, her geçen gün daha karmaşık hale gelen ve hava taşıtlarının yapısal üretiminde tam doğruluk düzeylerinde hizmet verilmesini gerektiren montaj süreçlerimize yönelik üstün teknolojileri bize sunabilecek markaların arayışındaydık. Aynı zamanda operatörlerimiz için daha iyi ergonomik çözümler de sunabilecek bir şirket arıyorduk. İşte Embraer ile Desoutter şirketinin ilişkisi bundan 25 yıl önce verimliliği arttırma ve ergonomik koşulları iyileştirme hedefiyle başladı.

Desoutter'in her zaman, işimize yardımcı olabilecek yeni teknolojilerin arayışı içinde olduğunu biliyoruz.

Ayrıca, havacılık endüstrisinin, özel tasarlanmış ürünlere ve çok daha fazla uzmanlaşmaya ihtiyacı olduğunun da farkında olan Desoutter'in, bu ihtiyaçlarımızı karşılamak için her zaman yanımızda olacağını da biliyoruz; örneğin özellikle bizim segmentimize odaklanan çözümler sunan SETITEC şirketini satın almış olmaları da bunun bir göstergesidir.

Bugün Desoutter yüzüncü yılını kutluyorsa, bunun nedeni Desoutter'ın kendi iş alanında pazarın ihtiyaçlarına cevap veren güçlü ve ahlaki değerleri yüksek bir şirket olmasıdır.

FAURECIA FRANSA

Faurecia, otomotiv ekipmanlarının mühendisliği ve üretim alanında faaliyet gösteren bir Fransız grubudur. Şirket, otomobil üreticileri için koltuklar, araç içi sistemler, emisyon kontrol teknolojileri ve otomotiv dış parçaları geliştirir, üretir ve pazarlar.

François Coulon - Sıkıştırma Teknolojisi Uzmanı

1999 yılında, son çalışmaya başladığımız müşterimiz, tedarikçilerinden kalite konusuna özellikle odaklanmalarını istediğinde, sıkıştırma süreçlerinde hem açı hem de torku kontrol etmek için Şirket olarak havalı el aletlerimizi, Desoutter'in elektrikli çözümleriyle değiştirmeye başladık.

Ben şahsen Desoutter'in birlikte gelişim anlayışından çok memnunum. Spesifik ihtiyaçlarımızı dinleyen ve bize özel çözümler hazırlamak için gayret gösteren bir şirket.

Dünya çapında faaliyet göstermeleri de bizim için ayrıca çok değerli. Örneğin Rusya'da, Desoutter ekibinin verdiği yerel destek sayesinde, yeni üretim hattımızı çok hızlı bir şekilde lanse etmeyi başardık ve bu sayede de çok ciddi bir tasarruf sağladık.

Bunlara ek olarak, işbirlikçi platform my Desoutter Cloud platformunun verimliliğini de muhakkak vurgulamak gerekir, bu platform, Desoutter ile dünya çapındaki Faurecia ekiplerinin stratejilerini ve montaj alanındaki en iyi uygulamalarımızı paylaşmasına yardımcı oluyor.

GENERAL MOTORS S.A. GÜNEY AFRİKA

General Motors, araç ve araç parçaları tasarlayan, üreten, pazarlayan ve dağıtan çok uluslu bir Amerikan şirketidir. Grup, 37 ülkede, 10 farklı marka altında araç üretmektedir. Örneğin General Motors Güney Afrika'da Chevrolet pikap, giriş seviyesinde Chevrolet spark, Isuzu hafif ticari araçları ve Isuzu kamyonlarının montajını yapmaktadır.

Graham Bell - Teknik Müdür

Desoutter ile işbirliğimiz, 1996 yılında Opel Corsa tesisinin açılmasıyla başladı. Diğer şirketleryerine Desoutter ile çalışma kararını vermemizde bizi harekete geçiren, yerel servis, uzman bilgisi ve proje maliyeti olmuştu.

Desoutter'in en iyi sunumu yaptığını ve ürün bilgisinin diğer rakiplerine göre daha iyi olduğunu hatırlıyorum.

Şirketimizin tedarik ve kurulum alanındaki hedefi zamanında, kalite güvenceli ve güvenilir hizmet almaktı. Şimdi geriye dönüp baktığımda, sunulan teknik desteğin, beklentilerimin çok ötesinde olduğunu görebiliyorum.

Şirket olarak her zaman yeni mücadelelere ve projelere açığız ve Desoutter, sürekli getirdiği yeniliklerle işimizi, bu yönde ilerletmemizde bize yardımcı oluyor. Desoutter bu sene yüzüncü yılını kutluyor ve çok özel segmentlerdeki yüksek uzmanlık seviyesi sayesinde küresel işletmelere hizmet verme zorluğunun altından fazlasıyla kalkıyor.

HELLA AUTOMOTIVE MEKSİKA

Hella, kendi satış şirketleri ve ortakları ile Meksika dahil 100'den fazla ülkede faaliyet gösteren, otomotiv endüstrisi için far, arka lamba ve sis lambalar üreten alanında lider bir şirkettir. Hella, aydınlatma, elektrikli parçalar, elektronik parçalar ve termal yönetim alanında kapsamlı ve sürekli büyüyen parça serisi ile otomotiv satış sonrası pazarına ve garajlara ürün tedarik eder.

Mühendislik Yöneticisi

10 yıl önce, kritik plastik bağlantılarda kalite kontrolünü arttırmak için Desoutter'in CVISserisini kullanmaya başladık. Bu dönemde teknik özellikleri, kurulum parametrelerini, yerel servis ve desteği, ürün bulunurluğunu karşılaştırmak için bir karşılaştırma testi yaptık ve değerlendirmede Desoutter tüm beklentilerimizi karşılayan şirket oldu.

Elde ettiğimiz mükemmel sonuçlar, bizi, spesifik üretim ihtiyaçlarımızda Desoutter ile olan işbirliğimizi devam ettirmeye teşvik etti ve böylelikle Desoutter, markamızın dünya çapındaki tedarikçisi oldu.

Bu aletler mevcut montaj süreçlerimiz için mükemmel çözümlerdir ve özellikle dayanıklılıklarıyla dikkat çekmektedirler. 3 milyon döngü boyunca çalıştırıp hiç sorun yaşamadığımız aletler oldu, aynı zamanda bu aletler kurulumu kolay ve kullanıcıyla dost yazılımlarla sunuluyor.

Performansın da ötesinde tork stratejilerimizi ve sıkıştırma süreçlerimizi anlamamız bizim için her zaman çok önemli ve rekabette önde olabilmek için Desoutter'in yardımıyla daha fazla teknik bilgiye ulaşabiliyoruz.

HELLA AUTOTECHNIK NOVA ÇEK CUMHURİYETİ

Hella Autotechnik Nova, otomotiv endüstrisi için far, arka lamba ve sis lambaları üreten alanında lider bir şirkettir.

Karel Volcik - Montaj teknolojileri yöneticisi

Desoutter ile olan işbirliğimiz 2007 yılında başladı. Bu dönemde özellikle çoklu tork döngülerinin ve programlanabilir sıkıştırma tekniklerinin kullanımıyla ilişkili çözümler alanında üretim süreçlerimizi iyileştirmek için gelişmiş teknolojiler arayışındaydık.

Desoutter iş ihtiyaçlarımıza özel hazırlanmış yenilikçi sistemler önererek, hedeflerimize ulaşmamızı sağladı.

İlk andan itibaren düşük bakım ihtiyacı, üstün dayanıklılık, sağlamlık, süreklilik gibi çeşitli açılardan ve aynı zamanda yüksek doğruluk oranı ve yetkinlik seviyeleri ile şirketin verdiği hizmetler bizi etkiledi.

Desoutter teknik destek ekibi mevcut sıkıştırma tekniklerini optimize etmemizde yardımcı oldu ve en son sıkıştırma teknolojileriyle bizi tanıştırdı. Artık tüm bağlantı işlerinde spesifik sonuçları gözlemleyebiliyoruz. Ayrıca bağlantılarla ilgili tüm parametreleri görüntüleyebiliyoruz, bu da montaj sırasında uygunluğu garanti etmemize yardımcı oluyor.

Desoutter çözümleri sayesinde artık istediğimiz parametrelere ulaşabileceğimizi ve üretim süreçlerinde %100 kaliteyi yakalayabileceğimizi biliyoruz.

HERO MOTOCORP LIMITED HİNDİSTAN

Hero, merkezi New Delhi'de yer alan motocorp ltd bir Hint motorsiklet ve scooter üreticisidir ve iki tekerlekli araç üretiminde dünya lideridir. Şirketin misyonu müşterilerinin, mobilite ile ilgili ihtiyaçlarını ve arzularını yerine getiren, teknoloji, tasarım ve kalite alanında mihenk taşı olarak gösterilen global bir işletme olmaktır.

AK Taneja - Genel Müdür - Üretim Mühendisliği

Üretimin günde tesis başına 2.000 bisikletten, 9.000 bisiklete, yani beş katına çıkmasıyla, şirketimiz çok hızlı bir şekilde büyüdü. Sahada sıfır şikayet kaydıhedefimizden şaşmadan, bu büyüme oranına yetişebilmek için Desoutter ile çalışmaya başladık.

İki tarafın da kazandığı bu 10 yıllık ilişkinin sonunda hiç tereddüt etmeden söyleyebilirim ki birinci kalite bisikletlerimiz söz konusu olduğunda ürünün performansı kusursuz. Sonuç sıfır müşteri şikayeti ve olağanüstü emniyet sicili.

Desoutter ekibi alanında uzman ve motive bir ekiptir bizlere her zaman en önemli müşterileriymişiz gibi davrandılar. Yeni çözümler ve özel geliştirilmiş hizmetleri, daima zamanında sunarak memnuniyetimizi her zaman devam ettirmeyi başardılar.

Tüm Desoutter ekibine saygılarımızı iletiyorum, umarım birlikte büyümeye ve başarılarımızı kutlamaya devam ederiz.

HINDUSTAN AERONAUTICS LIMITED HİNDİSTAN

Hindistan Savunma Bakanlığı'nın yönetiminde hizmet veren, devlet kurumu esas olarak havacılık endüstrisinde faaliyet göstermektedir ve faaliyet alanları arasında, hava taşıtlarının imalatı ve montajı, havacılık ve ilgili iletişim ekipmanları ve aynı zamanda havaalanlarının işletilmesi de yer almaktadır.

Rakesh Kumar Mishra - Genel Müdür Yardımcısı - IJT Montaj

Desoutter ile olan işbirliğimiz 1989 yılında başladı. Bu sırada eski departmanımız, pazardaki yeni mevcut aletleri tanımıyordu. Desoutter ekibi, 10 ile 15 arasında sunum yaptı ayda bir bizi ziyaret etti ve teknisyenlerimizi eğitmek için teknik oturumlar düzenledi. Birçok geri bildirim oturumundan sonra yüksek teknoloji ürünleri konusunda kendimizi güncellememize yardımcı olmak için şirketimize özel hazırladıkları gerçekçi çözümler sundular. Bugün şirketimize yaptıkları katkıların ne kadar değerli olduğunun farkındayız ve gerçek bir ortaklık kurduğumuzu düşünüyoruz Desoutter ekibi bizimle sürekli iletişim halinde olan bir ekip.

D. Rajasekaran - Genel Müdür Yardımcısı, Uçak Bölümü

Ayrıca ürünlerin dayanıklılığı çok etkileyici; 30 yıllık ürünleri bazı üretim hatlarımızda hala kullanıyoruz!

Desoutter her zaman ilk talebimizin ötesine geçerek çok daha iyi alternatif çözümler sunar. Bu açıdan, yapısal gereklilikler ve montaj gereksinimlerimiz açısından üretim sürecimizi optimize etmemizi sağlar.

Desoutter'in daima gelişmeye devam ederek 200. kuruluş yılını da kutlamayı ve bize desteklerini devam ettirmelerini umuyoruz!

IRKUTSK AVIATION PLANT RUSYA

Irkutsk Havacılık Tesisi, Irkut Kuruluşu altında faaliyet gösterir ve Sukhoi uçaklarının üretimi ile tanınır. Şirket birinci sınıf hava taşıtları tasarlayıp, üretiyor ve destek veriyor. Yak-130 muharebe eğitimi uçağı, insansız hava taşıtları ve Airbus yolcu uçaklarının parçaları dahil olmak üzere çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

Georgi Polyakov - Ön Üretim Bölümü Başkan Yardımcısı

Airbus A320 programının parçaları üzerinde çalışmaya başladığımızda, uluslararası ortaklarımız, İngiliz-Fransız markası Desoutter'in el aletlerini kullanmamızı önerdi. Red oranı minimumda olacak, maksimum güvenilirlik ve üretkenlik sağlayacak ekipmanlar arıyorduk ve çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki Desoutter el aletleri beklentilerimizi tamamen karşıladı.

Aynı zamanda gelişmiş teknolojinin kullanıldığı orta menzilli yolcu uçağı MS-21 projesinde de, Desoutter ile çalıştık. MS-21, üretim süreci ve kalite seviyesi oldukça yüksek ve yüksek teknoloji ile donatılmış montaj ekipmanlarının kullanımını gerektiriyor. Otomatik beslemeli matkaplar gibi özel aletler olmadan gerekli delikleri istenen kalitede açmanın mümkün olmadığını gördük.

Bizlere, istediğimiz nihai sonuçları elde etmemizi sağlayacak tek çözümü sunan Desoutter oldu.

Ayrıca ekipman seçiminde bizlere destek veren Desoutter uzmanlarının yüksek uzmanlık seviyelerinden de övgüyle bahsetmemiz gerekir. Sadece istediğimiz kaliteye ulaşmakla kalmadık, aynı zamanda montaj süresini kısaltabildik ve açılan delik başına üretim maliyetini ciddi oranda düşürmeyi başarabildik.

JOHN DEERE İSPANYA

John Deere, dünyadaki en büyük tarım makineleri üreticilerinden biridir. John Deere Iberica, operasyonlarını, traktör üretimi etrafında geliştirmiştir. Ziraat, inşaat ve yeşil alan makineleri için yüksek kaliteli bileşenler ve kaliteli ürünlerin üretiminde uzmandır.

Carlos Miguel Hernanz Torres - İmalat Mühendisi

Desoutter ile işbirliğimiz, kalite standartlarımızı sürekli iyileştirmeye çalıştığımız ve en son sıkıştırma teknolojilerini kullanmaya başlama arzusunda olduğumuz bir dönemde başlamıştır.

Sürekli gelişim; sadece kalite açısından değil, aynı zamanda daha yalın ve iyi bir verimliliğe ulaşma hedefiyle proaktif bir yaklaşım izlemek açısından da önemlidir. Bu bağlamda, Desoutter bize özel geliştirilmiş çözümlersunmayı hep başardı.

Biz bunu bir ortak girişim olarak görüyoruz her seferinde değişen zorlu hedeflerimize ulaşmak için güçlerimizi birleştirdik.

Desoutter çözümleri, sadece üretimde kullanılmaz aynı zamanda ürün kalitesini arttırmak için de kullanılır. Onlardan o kadar çok şey öğrendik ki, bugün artık kendi sıkım standartlarımızı uygulayabiliyoruz.

Ürünlere ek olarak ayrıca müşteri eğitimleri de bizi çok memnun ediyor, bu eğitimler sayesinde yeni çözümler geliştirebiliyoruz.

JAGUAR LAND ROVER İNGİLTERE

Jaguar Land Rover, İngiltere'nin en büyük otomotiv üreticisidir. Şirketin ana faaliyeti, Jaguar ve Land Rover markalarını taşıyan araçları tasarlamak, geliştirmek, imal etmek ve satmaktır. Jaguar binek otomobiller üretmeye başlamadan önce motorsiklet yan arabaları üretiyordu Land Rover ise, dünyanın ikinci dört çekerli araç olma özelliğini taşımaktadır.

Richard Isaac - SUV Baş Mühendis - Gelişmiş İmalat Mühendisliği

Jaguar Land Rover, 1985 yılından bu yana Desoutter’in DC aletlerini kullanmaktadır ancak şahsen benim Desoutter ile işbirliğim 1998 yılında, Solihull'da New Range Rover'ı piyasaya sürdüğümüzde başladı. Şirketin hedefi, pazarın en kaliteli 4x4 offroad lüks aracını üretmek ve müşterilerin memnuniyetini garanti etmektir.

Desoutter çözümleri kaliteyi arttırmamıza, tam izlenebilirliğe ve doğru takt sürelerini garanti etmemize yardımcı oldu. Sistemler çok esnek ve proseslerin kolayca bir kontrol cihazından diğer kontrol cihazına taşınması mümkün, bu da üretim sıralamasını yeniden dengelememize olanak veriyor.

Desoutter dünya genelinde çok farklı otomotiv üreticileri ile çalışır ve bizim ihtiyaçlarımızı dinlemek için zaman ayırır. Bizimle her zaman çok yakın çalışan bu şirketle zaman içinde aramızda çok güçlü bir ortaklık doğdu.

Bugün Desoutter, son bir kaç yılda karşılaşılan ekonomik zorluklara rağmen rakiplerinin bir adım ilerisinde olmayı başaran çok başarılı bir şirkettir.

MAHINDRA & MAHINDRA HİNDİSTAN

Mahindra & Mahidra, 1945 yılında çelik ticaret şirketi olarak kurulmuştur. Yıllar içinde şirket birçok farklı faaliyet koluna da yönelmiştir ve modern ekonominin önemli endüstrilerinde varlığını göstermeye başlamıştır. Havacılık, tarımsal işletme, otomotiv, bileşenler, savunma, enerji, çiftlik ekipmanları, finans ve sigorta, bilgi teknolojisi, lojistik, iki tekerlekli araçlar ve daha birçok farklı iş kolunda faaliyet göstermektedir.

MBS Tuli - VP Merkezi İmalat Mühendisliği

Desoutter'den öncelikle yağ sızıntısı yapmayan traktörlerin montajını yaparken operatöre konfor sağlayacak el aletleri talep ettik. Tüm bu isteklerimizi NVA'ları (Katma Değersiz Faaliyetler) elimine ederek karşıladılar.

Biz Desoutter ile ortaklığımızdan çok mutluyuz. Alternatif fikirleriyle bizi destekleyen ve hatta onlar açısından geçici bir süre için iş kaybına neden olmuş olsa da bizim için AR&GE çalışmaları yapan bir şirket.

400 çalışanımıza, son derece profesyonel odalarda, uzmanlaşmış bir ekip tarafından teknolojilerinden faydalanma şansını verdiler. Hatta tesislerimizden birinde Teknoloji Günü kutlaması yaptık ve Desoutter'in yeni teknolojileriyle ilgili ekibimiz eğitim aldı.

Bugün, Desoutter sayesinde yedek parça ihtiyacımız azaldı ve operatörlerimiz çok daha verimli çalışıyor.

MASCHINENFABRIK REINHAUSEN ALMANYA

Maschinenfabrik Reinhausen, güç trafolarının düzenlenmesi operasyonlarına odaklanan dünyanın lider elektrik mühendisliği şirketidir. Enerji akışının rol aldığı her alanda faaliyet gösterir ve bugün global elektriğin %50'den fazlası şirketin ürünleri üzerinden akmaktadır.

Christian Sauerer - Montaj Planlama

Desoutter ile ürün yelpazeleri ve yüksek esneklik düzeyi nedeniyle 2009 yılında çalışmaya başladık.

Bu yeni sistemlerle çalışmanın en büyük zorluğu öncelikle her vida için doğru programı geliştirmek ve doğru stratejiyi tanımlamaktı, ikincisi de klasik vida sistemleriyle ulaşılamayan vida pozisyonları için Desoutter ile işbirliği yaparak özel geliştirilmiş çözümler tasarlamaktı.

Desoutter ürünleri iş kalitesini arttırarak, tekrarlanabilir sonuçlar elde etmemizi ve kalite ile ilgili yatırımlarımızı azaltmamızı sağladı. Bunlarla birlikte iş yeri başına kullanılan cihaz sayısı, gürültü ve montaj süresi kısaltıldı. Sıkım sonuçlarımızınanalizi de, çabalarımızın karşılığını fazlasıyla aldığımızı gösterdi.

Ürünlere ek olarak, Desoutter ile aramızda kısa dönüş süreleriyle hizmet almamızı ve doğru çözümlere ulaşmamızı sağlayan etkili bir hizmet sözleşmesi bulunuyor.

MASERATI İTALYA

Maserati, İtalyan lüks otomotiv üreticisidir ve spor otomobil kültürü ve gelişimi tarihinde her zaman çok önemli bir role sahip olmuştur.

Giovanni Torraca - Grugliasco Tesisi PIM (Süreç Geliştirme Yöneticisi)

Maserati, son üç yıldır Desoutter ile çalışmaktadır.

Bu işbirliği, Sırbistan'da elde edilen izlenebilirlik sonuçlarına ve aynı standartlara ulaşmak için hızlı bir şekilde bir montaj hattı kurma ihtiyacından doğmuştur.

Hat kurulduktan sonra Desoutter ürünlerinin (CVI3 serisi ve Multi CVIL) şirket içi sistemlerimizle tam uyumlu bir şekilde çalışacağından çok emindik.

Desoutter ihtiyaçlarımızı karşılayabildi ve gerekli kalite standartlarını yerine getirdi (...).

Çözüm sunma konusunda önemli bir role sahip şirket, özellikle Quattroport prototipinin devreye alınması sırasında destek vermiş ve aynı zamanda sıkıştırma sonuçlarının tam olarak izlenebilmesini sağlayan bir iletişim protokolü geliştirilmesini sağlamıştır.

Desoutter'ın 100. yılını kutladığını duymak beni şaşırttı. Markanın özellikle hiç de kolay olmayan otomotiv sektöründe gerçekten zamana ayak uydurabildiğini görmek çok etkileyici.

PSA PEUGEOT CITROËN FRANSA

PSA Peugeot Citroën, Peugeot and Citroën markaları altında satılan otomobil ve motorsikletleri üreten çok uluslu bir Fransız şirketidir. PSA'nın yakın zamanda izlediği strateji Çin, Latin Amerika ve dünyanın geri kalan bölgelerinde artan birim satış hacminden de görülebileceği gibi, son pazarlara yakın noktalarda üretim yapmaktır.

Bernard Verdu - Sıkıştırma Yöntemleri Müdürü

Şirketimiz, güvenilirlik ve teslim sürelerine ilişkin anlık ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek ve aynı zamanda gelecekteki gereksinimlerimizi karşılamak için çözümler tasarlayacak gerçek bir teknolojik gelişim ortağı olarak hareket edecek bir Fransız ortak arıyordu.

Sundukları çözümlerin her zaman beklentilerimizin ötesine geçmesinin yanı sıra, bu ortaklık aynı zamanda Desoutter'in şirket olarak kendisini endüstrimize adamış olmasından ve bu alana uzmanlığını getirmesinden dolayı da bu kadar iyi işlemektedir.

Desoutter bugün yeniliklerle geçen 100 yılını kutlarken, PSA Grubu olarak bu başarılı sürece verdiğimiz katkının gururunu yaşıyoruz. Ortaklık felsefemiz, Desoutter ekiplerinin bakış açısı gibi yıllar içinde tüm zorlu ekonomik ortamlara rağmen aynen devam etmiştir.

RENAULT FRANSA

Renault, çok uluslu Fransız araç üreticisidir. Şirket geniş bir araç ve kamyonet serisine sahiptir ve geçmişte kamyon, traktör, tank, otobüs ve farklı araçlar da üretmiştir.

Michel Huzé - Kurumsal Hareket Aktarma Mekanizması Sıkıştırma Çözümleri Teknik Müdürü

Zamanında, fazla yağ kullanımı nedeniyle havayı kirleten ve operatörlerin maruz kaldığı yüksek gürültü ile çalışan araçlara alternatif çözümler arıyorduk. Aynı zamanda bakım faaliyetlerimizi yalınlaştırmak ve vidaların, üretim hattının dijital kontrolleriyle etkileşime geçmesini sağlayan ürünler üretmek arzusundaydık.

Bu bağlamda Desoutter, çeşitli tesislerde kullanılan yöntemlerin ve olanakların standartlaştırılması yoluyla sistemlerimizi geliştirmemize yardımcı oldu.

O sırada marka adımız Georges Renault'ydu, çalışmakta olduğumuz ekibin yetkinliği ve uygunluğundan oldukça memnunduk. İşte bu yüzden de beraber çalışmaya devam ettik.

Bugün, Desoutter ürünlerini sadece mekanik üretim hatlarımızda kullanmakla kalmıyoruz, aynı zamanda prototiplerin sisteme giriş fazlarında da kullanıyoruz.

Eğer Desoutter'i başka bir şirkete önerecek olsaydım, ürünlerin kalitesinden, ürünlerin ve programlamanın kolaylığından, esneklik ve modüler bakım konseptinden bahsederdim.

RENAULT SAMSUNG GÜNEY KORE

Renault Samsung, otomobil üreten bir Güney Kore firmasıdır. Başlangıçta samsung motors olarak kurulmuş olan firma 2000 yılından bu yana Renault'un alt kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

Dongyoung Kim - Süreç Mühendisi

Şirketimizin, SM5 modeli için düşük deplasman hacimli bir dizel çift debriyajlı vites geliştirdiği dönemde motor ile vites arasında bağlantı için somun anahtarları satın aldık. Yeni projenin lansmanından itibaren her türlü ihtiyacımıza hızlıca cevap verebilecek bir şirket arıyorduk ve bu bağlamda Desoutter tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı.

Önce yeni bir alet geliştirdik ancak uygulama başarısız oldu. Sipariş emrinin geç girilmiş olmasına rağmen Desoutter, ihtiyacımız olduğu anda bir numune gönderdi ve toplu üretim programına uyabilmemiz için ihtiyacımız olan tam desteği verdi. Bize dönüş süreleri her zaman çok hızlı olmuştur.

Desoutter ürünlerinin kullanımı kolay ve ürünleri her zaman aynı kaliteyi tutturmayı başarıyor. Çok memnunuz.

Bugün Desoutter'i sadece bir tedarikçi değil, aynı zamanda ortağımız ve çözüm tedarikçimiz olarak görüyoruz.

TATA MOTORS HİNDİSTAN

Tata motors limited, Hindistan'ın en büyük otomobil üreticisidir. Her ticari araç segmentinde lider konumdadır, Yolcu araçları, orta boy araçlar ve pikap segmentlerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Aynı zamanda dünyanın en büyük 5. kamyon üreticisi ve 4. otobüs üreticisidir.

Kamaljeet Singh - Müdür - Otomobil Proje Departmanı

Tata Motors Ltd, 15 yıldır Desoutter ile çalışmaktadır.

Düşük bakım ihtiyacı ile dayanıklılık, sağlamlık, süreklilik sunan gelişmiş teknolojilerin ve aynı zamanda yüksek doğruluk ve yeterlilik düzeyi ile çalışan, tüm gereksinimlerimizi karşılayacak çözümlerin arayışı içindeydik.

Özellikle yerel bayilerin ve satış mühendislerinin verdiği destek sayesinde yanıt süreleri kısaldı ve bu da bizi son derece mutlu etti.

Desoutter, ürünlerini daima zamanında hatta bazen kararlaştırılan sürelerden de önce teslim eden bir şirket olmuştur.

Şahsi fikrimce Desoutter'in takdir edilmesinin üç temel nedenini şöyle sıralayabiliriz: Teknik ekibin, servis ekibinin becerileri ve üretkenliği, teknolojinin kalitesi ve mükemmel kalite/fiyat oranı.

TOYOTA AUTO BODY CO. LTD JAPONYA

Toyota Auto Body Co., Ltd. hafif ticari araç, SUV, ticari araçlar ve özel donanımlı araçlar üreten bir Toyota grubu şirketidir. Şirket aynı zamanda, yeni nesil kişisel hareketlilik olanaklarını genişletecek kompakt elektrikli araçların üretimini geliştirme alanında da çalışmaktadır.

Takehiro Kozaki - Grup Müdürü

2010 yılında alternatif somun sıkma çözümleri arayışında idik. Maliyet, performans, birçok farklı özellik ve teknik yeterliliği dikkate alarak Desoutter el aletleri ile çalışmaya başladık.

Bugün Toyota Auto Body ana tesisinde kullandığı hava gücü ile çalıştırılan el aletlerinin tamamı Desoutter EB el aletleri ile değişmiştir ve diğer iki önemli tesiste aynı değişimden geçmektedir.

Desoutter'in güçlü yönlerini tarif etmek için Japoncada kullanılan choudo ii ifadesini kullanacağım, bence bu herşeyi doğru şekilde yapma ifadesi altında tam spesifikasyonlar netleştirilmeden ulaşılamayacak alım gücü, kullanışlılık ve kalite seviyesi de yer alıyor.

Toyota Auto Body, Desoutter'in yaptığı katkıları, Tam Olarak Doğru bir teknolojik ortak olarak değerlendirmektedir. Lütfen yeni ürün gelişimlerine hızınızı kesmeden devam edin.

VOLVO GROUP TRUCK OPERATIONS ABD

Volvo Grubu, dünyanın lider kamyon, otobüs, inşaat ekipmanı ve denizcilik uygulamaları ve endüstriyel uygulamalar için tahrik sistemleri üreticisidir. Volvo Grubu kamyon teknolojisi, grubun teknik gelişmelerinin kaydedildiği ana alandır, Volvo Grubu için tüm araştırma, motor gelişimi ve satın alma işlemleri burada gerçekleşmektedir.

Kunjan Tokekar - Yönetici - İmalat Mühendisliği

Volvo 2000'li yılların başında Desoutter ile çalışmaya başladığındaki hedefi bugünkü hedefi ile aynıydı: 11, 13 ve 16 litre dizel motorlar ve otomatik manuel şanzımanlar alanında dünyanın lider üreticisi olmak. İnsanlar, ürünler ve süreçlerle ilgili attığımız tüm adımların temelinde kaliteye olan bağlılığımız yer alır.

Bizimle aynı vizyonu paylaşan ve bu zorlu endüstride performans, servis ve destek alanında başarısını kanıtlamış bir şirket arıyorduk.

Desoutter personeli, sunacakları çözümlerin iş modelimize, imalat ve montaj ihtiyaçlarımıza uyabilmesi için ilk andan itibaren ihtiyaçlarımızı, endişelerimizi, anlayışımızı anlamaya ve değerlendirmeye çalıştı.

Desoutter, daha etkin, verimli bir çalışma ortamı ve üretime öncülük eden, güven veren yüksek düzeyde hizmet ve destek sağlıyor. Son zamanlarda, 3 gün boyunca birçok BT / Yazılım ve ürün sorun giderme konularında bize yardımcı oldular.

Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al