Mükemmellik odaklı çalışma

Mükemmellik odaklı çalışma


Otomobil tasarımı yolcuların güvenliğinden üretim malzemesi kalitesine ve estetiğe kadar uzanan bir dizi kritik alanı dikkate almaktadır. Bunlara ek olarak, müşterilerin konfor, hata tanımlama ve yerleşik eğlence sistemi konularındaki beklentilerinin yanı sıra çevresel etkilerin azaltılması ve kentsel bölgelerdeki park alanı sorunları hakkındaki toplumsal baskıları da hesaba katmaktadır. Bu beklentiler çerçevesinde, daha küçük bir alana daha fazla işlev sığdırmak için araç küçültme ve elektrikli araç trendleri yükselişe geçmiştir.

 

Otomobil montajı, güvenli bir şekilde sürülebilecek, en son ekipmanlarla donatılmış ve müşterilerin beklediği stile ve konfora sahip araçlar üretmek için gerekli tasarım kriterlerinin hepsini sağlayabilmelidir. Tüm bunları aynı anda başarabilmek için, montaj çalışanlarının doğru el aletlerine ihtiyacı var.

Örneğin; tasarım aşaması esnasında hesaplanmış olan doğru tork miktarının jant somunları, fren kaliperleri, emniyet kemeri bağlantı parçaları ve direksiyon milleri gibi güvenlik bakımından kritik ekipmanlara doğru şekilde uygulanması elzemdir. Bunun için yalnızca hassaslık değil, tekrar edilebilirlik de gerekir. Kalite kontrol işlemleri bakımından, montaj el aletleri proses kontrolü ve izlenebilirliğine da katkı sağlayacaktır. En nihayetinde, sıkma işlemleri, özellikle dar alanlarda, her zaman otomasyon ile gerçekleştirilemez, bu işlemler için doğrudan insan müdahalesi gerekir.

Desoutter olarak, otomotiv montajı alanında günümüzün ve geleceğin gerekliliklerini karşılayacak el aletleri geliştirme konusunda kararlıyız. Verimliliği optimize etmek için el aleti kalitesi ve işlevselliğini artırmanın yanı sıra operatör konforunu da yükseltmek gerektiğinin bilincindeyiz.

 

Çözümü keşfedin!

 

Bunun son örneği olarak, Desoutter ürünlerinde SALTUS modüler dişli crowfoot sıkma çözümü serisi sunuyoruz. Bu sayede, standart sıkma teknolojilerini kullanarak cihazınızı, zorlu uygulamalarda birinci sınıf bir montaj gerçekleştirmek için özelleştirilebilirsiniz.Desoutter, SALTUS ile birlikte 90° veya 110° açılı başlık ile birleştirilebilen crowfoot serisi sunmaktadır. Patentli gösterge ile, bağlantının doğru bir şekilde yapıldığı onaylanır ve böylelikle zaman tasarrufu ve güvenli çalışma sağlanır. Esnekliğinizi artırmak için bağlantı ve boru somunlarının yanı sıra standart somun ve cıvatalarında da hold&drive seçeneği de isteğe bağlı olarak kullanıma uygundur, bu bakımdan fren montajı gibi işlevler için idealdir. Baş kısımdaki entegre mıknatıs, talaş ve metal parçacıkları çekerek aşınmayı önlüyor ve cihazın dayanıklılığını artırıyor.
 
Cihaz her iki el de kullanılmadığı sürece etkinleştirilemez, bu özelliği sayesinde parmakların döner başlıkla temas etmesi durumunda operatörü yaralanmalardan korur. Cihazınızı istediğiniz zamanda tedarik edebilmenizi sağlamak için, SALTUS özelleştirilmiş çözümlerin tıpkı standart bir el aleti gibi sipariş edilebilmesini sağlayan modüler bir tasarıma sahiptir. SALTUS üretimin Desoutter ailesine entegre olması, cihaz kalitesini korurken sipariş süreçlerinin kolaylaşmasını ve giriş sürelerinin kısalmasını da sağlar, böylece otomotiv müşterileri için verimliliği artırmaya yardımcı olur.
 
Desoutter’in eşsiz dijital ikizi ile servis ve bakım işlevleri de çok daha kolay. Bu özellik, müşterilerin kapsamlı üretim belgelerine 7/24 erişebilmesini ve cihazlarının tamamen izlenebilir kılmasını sağlar. Montaj el aletlerimizin gelişimi konusunda sürekli olarak ilerleme hedefimizde kararlıyız. Desoutter montaj el aletlerinin otomotiv müşterilerimizin verimlilik hedeflerini desteklemesini sağlamak üzere kilit odak noktalarımız dayanıklılık, işlem hassasiyeti, kalite, tekrar edilebilirlik ve izlenebilirliktir.

Daha fazla bilgi veya teklif almak ister misiniz?

Uzmanlarımıza şimdi soru sorabilirsiniz!

Soru sorun Teklif isteyin Demo isteyin
Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al