Havacılık montajında alan tasarrufu

Havacılık montajında alan tasarrufu


Havacılık montajında erişebilirlik her zaman bir zorluk olarak karşımıza çıkıyor. Kuyruğun ucundan motor bölümündeki son somuna kadar uçaklar alandan mümkün olduğunca çok tasarruf edecek şekilde, en hafif ve en aerodinamik biçimde tasarlanır. Bu ilkeler bir yandan yerçekimi, yolcular ve hava tarafından ortaya atılan tüm zorluklara karşı göğüs gererken, bir yandan da uçağı tek parça halinde tutması gereken kişiler için bazı ilgi çekici zorluklar sunmaktadır.

 

Havacılıkta bileşen tasarımını etkileyen pek çok husus vardır. Minimum hava direncine sahip pürüzsüz bir dış cephe ihtiyacı, birleştirme parçalarının çıkıntılı başlarının olamayacağı anlamına geliyor. Hava araçlarını ticari olarak ayakta tutan yakıt ekonomisini yakalamak için gereken ağırlık kısıtlamaları CFRP malzemelerin kullanımında artışa yol açtı. Bu durum, sıkma ve birleştirme malzemeleri için zincirleme bir etki meydana getirdi. Endüstri klasik vida, somun ve cıvatalara ek olarak, makaslamalı ve gerilimli sıkma unsurları ve kırılgan olan veya olmayan bağlantı elemanları ve Hi-Lite ve Hi-Lok gibi özel markalar kullanıyor.

Malzeme seçimi, aerodinamik tasarım, alandan tasarruf ve ağırlık azaltımındaki aynı nüanslar montaj ekipmanlarının da havacılık endüstrisine ayak uydurması gerektiği anlamına geliyor. Havacılık montaj işlemlerinde hassasiyet, kalite ve tekrar edilebilirliği çalışma koşulları ne kadar dar alanda olursa olsun sunmak için özel el aletleri gerekiyor.

Desoutter ise tam da bu alanda yer alıyor. Dayanıklılık, isabetlilik, kalite ve güvenilirlik DNA’mızın birer parçası. Havacılık montaj işlemlerinde baş gösteren zorlukları derinlikli bir şekilde kavramamız ve yüz yılı aşan el aleti üretimi tecrübemizle, el aleti teknolojilerinin endüstrinin bağlantı gerekliliklerine ayak uyduracak hatta bu gereklilikleri aşacak bir hızda gelişmesini sağlayabiliriz.

 

Çözümü keşfedin!

 

Bunun son örneği olarak, Desoutter ürünlerinde SALTUS modüler dişli crowfoot sıkma çözümü serisi sunuyoruz. Havacılık uygulamaları için birebir olan Saltus crowfoot serisi sunar ve bunlar 90° veya 110° açılı başlık ile birleştirilebilir. Bu çözüm, ister iskele ister sancak tarafından çalışın, optimum sıkma performansı için el aletinin yönünü kolayca değiştirebilmenizi sağlar. Çok yönlülüğü artırabilmeniz için, yeni hold&drive seçeneği ile veya bu seçenek olmadan da boru somunları ve standart somun ve cıvatalarda kullanıma uygundur. AsterTM uçları ve bağlantı elemanlarıyla da kullanılabilir.

Bir diğer örnek ise dijital ikiz uygulamasının kullanımı. Bu sistem her cihazınızın sanal bir çiftinin olmasını sağlayarak bakım işlemlerini ve parça siparişini kolaylaştırır ve cihazınızın isabetli bir geçmişinin her zaman mevcut olmasını sağlar.

Daha fazla bilgi veya teklif almak ister misiniz?

Uzmanlarımıza şimdi soru sorabilirsiniz!

Soru sorun Teklif isteyin Demo isteyin
Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al