Havacılık montajında alan tasarrufu

Havacılık montajında alan tasarrufu


Havacılık endüstrisinde sıkım noktasına erişebilirlik her zaman zorlayıcı olmuştur. Uçaklar, kuyruktan motor bölümündeki son somuna kadar mümkün olduğunca az yer kaplayıp aynı zamanda hafif ve aerodinamik olacak şekilde tasarlanır. Bu durum yerçekimi, yolcular ve hava şartları ne olursa olsun görevi uçağın bütünlüğünü koruyabilmesini sağlamak olan uçak üreticileri için ayrıca odak noktası oluşturmaktadır.

 

Havacılıkta bileşen tasarımını etkileyen pek çok husus vardır. Minimum hava direncine sahip pürüzsüz bir dış cephe ihtiyacı, birleştirme parçalarının çıkıntılı başlarının olamayacağı anlamına geliyor. Hava araçlarını ticari olarak ayakta tutan yakıt ekonomisini yakalamak için gereken ağırlık kısıtlamaları CFRP(Karbon Fiber) malzemelerin kullanımında artışa yol açtı. Bu durum, sıkma ve birleştirme malzemeleri için zincirleme bir etki meydana getirdi. Endüstri klasik vida, somun ve cıvatalara ek olarak, makaslamalı ve gerilimli sıkma unsurları ve kırılgan olan veya kırılgan olmayan bağlantı elemanları ve Hi-Lite ve Hi-Lok gibi özel markalar kullanıyor.

Malzeme seçimi, aerodinamik tasarım, alandan tasarruf ve ağırlık azaltımındaki aynı nüanslar montaj ekipmanlarının da havacılık endüstrisine ayak uydurması gerektiği anlamına geliyor. Havacılık montaj işlemlerinde hassasiyet, kalite ve tekrar edilebilirlik çalışma koşulları ne kadar dar alanda olursa olsun sunmak için özel el aletleri gerektiriyor.

Desoutter ise tam da bu alanda yer alıyor. Dayanıklılık, isabetlilik, kalite ve güvenilirlik DNA’mızın birer parçası. Havacılık montaj işlemlerinde baş gösteren zorlukları derinlikli bir şekilde kavramamız ve yüz yılı aşan el aleti üretimi tecrübemizle, el aleti teknolojilerinin endüstrinin bağlantı gerekliliklerine ayak uyduracak hatta bu gereklilikleri aşacak bir hızda gelişmesini sağlayabiliriz.

 

Çözümü keşfedin!

 

Bunun son örneği olarak, Desoutter ürünlerinde SALTUS modüler dişli crowfoot sıkma çözümü serisi sunuyoruz. Desoutter Saltus crowfoot serisi ile havacılık uygulamaları için birebir nitelikte olan ürünler sunar ve bu ürünler 90° veya 110° açılı kafa ile tasarlanabilir.

Bu çözüm, ister iskele ister sancak tarafından çalışın, optimum sıkma performansı için el aletinin yönünü kolayca değiştirebilmenizi sağlar. Çok yönlülüğü artırabilmeniz için, yeni hold&drive seçeneği ile veya bu seçenek olmadan da boru somunları ve standart somun ve cıvatalarda kullanıma uygundur. AsterTM uçları ve bağlantı elemanlarıyla da kullanılabilir.

Bir diğer örnek ise dijital ikiz uygulamasının kullanımı. Bu sistem her cihazınızın sanal bir ikizinin olmasını sağlayarak bakım işlemlerini ve parça siparişini kolaylaştırır ve cihazınızın tutarlı bir bakım geçmişinin her zaman mevcut olmasını sağlar.

Daha fazla bilgi veya teklif almak ister misiniz?

Uzmanlarımıza şimdi soru sorabilirsiniz!

Soru sorun Teklif isteyin Demo isteyin
Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al