Endüstri 4.0 çözümleriyle birlikte, insan faktörünü nasıl etkin hâle getirebiliriz?

Endüstri 4.0 çözümleriyle birlikte, insan faktörünü nasıl etkin hâle getirebiliriz?


Endüstri 4.0 çözümlerinin, insan faktörüyle birlikte nasıl başarılı bir şekilde uygulanabileceği üzerine bir çalışma yaptık.
Yeni kitapçığımız “Endüstri 4.0 ve İnsan Faktörü”nü şimdi indirin.

Bugünlerde Endüstri 4.0, hem endüstride hem de siyasi ortamda yüksek düzeyde tanınırlık kazanmış bir kavram oldu. Endüstri 4.0 vizyonunun büyük bir parçası, ülke üretiminin uzun vadeli geleceğini güvence altına almak için gerekli olduğunu düşünen Alman Bilim ve Mühendislik Akademisi Acatech tarafından belirlenmiştir. 2020 yılına kadar, Almanya'yı siber-fiziksel sistemler ve akıllı hizmetler alanlarında birincil pazar yapabilmek için ulusal programlar aracılığıyla önemli fon ve destek faaliyetleri yürütülmektedir.

 

Kitapçığımızı indirin

 

Ulusal kalkınma ajansı Germany Trade and Invest'e (GTAI) göre; Endüstri 4.0  insanların, cihazların, nesnelerin ve sistemlerin dinamik olarak kendi kendini organize eden üretim ağları oluşturmak için birleşerek 'akıllı endüstri'nin ortaya çıkmasına yol açacaktır. Böylece, geleneksel üretim süreci mantığının tersini oluşturan teknolojik gelişmelerin mümkün kıldığı “merkezileştirilmiş” den “merkezileşmemiş” üretime giden bir paradigma değişimini temsil eder. Bu demek oluyor ki; endüstriyel üretim makineleri artık sadece ürünü “işlemden geçirmiyor” ve ürün en verimli çalışma yöntemini “kendi kendine belirleyebilmek” için makine ile iletişim kuruyor. GTAI’nin öngörülerine göre; büyük çapta bireyselleştirilmiş, düşük hacimli, gerçek zamanlı üretim gibi kavramlar endüstriyel ortamda hızla değişen standartlar olacak.

Öyleyse, Endüstri 4.0 çözümlerinin başarılı bir şekilde uygulanmasında insanın yeri neresidir? Daha fazlası için kitapçığımızı indirin!

Kitapçığımızı indirin

 

Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al