Kablosuz ürünler için alan sınırlandırma sistemi: Sanal Kablo

Kablosuz ürünler için alan sınırlandırma sistemi: Sanal Kablo


Hareket özgürlüğü, kaliteyi garanti etmez. Sabit bir güç kaynağı kısıtlaması olmadan montaj hatlarının yapılandırılabilmesinden, operatörlerin erişimlerinin geliştirilmesine kadar kablosuz ürün teknolojisi, üretim ortamında muazzam faydalar sağladı. Teorik olarak, kablosuz ürünlerin akıllı bir üretim ağının bir parçası haline getirilmesi endüstri 4.0 konseptinin bir parçasıydı ancak insan faktörünün de göz ardı edilmemesi gerekliydi. 

İnsan, sosyal bir varlıktır. İşyeri içerisinde dolaşma ihtimali göz önüne alındığında, kablosuz araçlarını yanlarında götürme isteği - belki de montaj hattının başka bir bölümünde çalışan bir iş arkadaşına yardım etmek - karşı konulamaz olabilir. Bununla birlikte, planlanmamış bu sıkım işlemleri, yüksek bir hata olasılığına neden olabilir ve kablosuz teknolojinin tüm avantajlarını olumsuz etkileyebilir. Ayrıca yanlış bir bölgede yapılan sıkımın sinyali gönderilmiş olabilir. Operasyon yöneticileri için bu gibi durumlar, ciddi sıkıntılara sebep olabilir. 

Biz de bu nedenle müşterilerimizin karşı karşıya kaldığı bu sorunlar için, yeni endüstriyel akıllı kontrol ünitesi CONNECT ile birlikte, kablosuz ürünlerin yalnızca tanımlanmış belirli bir alanda çalışmasını sağlayan bir çözüm geliştirdik. 

A new Tracking Base for Tools: the Virtual Cable

Sanal Kabloyu keşfedin!

CONNECT'in ilkelerine sadık kalarak geliştirdiğimiz bu yeni çözümümüz, hem esnek hem de özel bir programlama gerektirmiyor. Sanal Kablo olarak tanımladığımız bu yeni çözümümüz; CONNECT ile beraber çalışmakta ve her bir bataryalı ürüne takılan entegre takip cihazı ile beraber izleme işlemini gerçekleştirmektedir.  

Sanal kablonun kurulumu, gerçekten çok kolay. Çalışma alanları, CONNECT veya CVI Config yazılımı üzerinden minimum ve maksimum yarıçap parametreleri girilerek manuel olarak tanımlanabiliyor. Ayrıca kablosuz ürünlerin kullanılabileceği sınırlı alanı, bir öğretme - öğrenme modu ile doğrudan tetiğe basarak da tanımlayabiliyorsunuz.

Böylelikle, cihaz yalnızca tanımlanan alan içerisinde çalışabiliyor.  

  • Her bir CONNECT, 8 alan sınırlandırma sistemini denetleyebiliyor,  
  • Her bir alan sınırlandırma sistemi, 8 çalışma alanını veya ürünü denetleyebiliyor,  
  • Her bir alana, 8 adede kadar ürün atanabiliyor.

A new Tracking Base for Tools: the Virtual Cable

Herhangi bir konfigürasyona Sanal Kablo eklenerek, her bir CONNECT ile 64 alana veya 20 ürüne kadar tanımlama yapılabiliyor.  

Sanal Kablo doğru kablosuz ekipmanın fiziksel kısıtlamalar kullanmadan yalnızca önceden tanımlanmış görev için kullanılamasını garanti ediyor. Kablosuz ürünlerin kullanımına yönelik tam izlenebilirlik ve kontrol sağlayan Sanal Kablo’nun tesislerinizin Endüstri 4.0’a dönüşümünü destekleyeceğine inanıyoruz.  

Daha detaylı bilgi veya teklif için:

Soru sorun Teklif isteyin Demo isteyin
Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al