Elektrikli matkaptan çok daha fazlası: XPB One

Elektrikli matkaptan çok daha fazlası: XPB One


Desoutter olarak, müşterilerimizin üretim ve montaj hatlarında karşılaştıkları sorunlarının üstesinden gelmek ve bunları çözüme ulaştırmak en değer verdiğimiz çalışmalardan biridir. 2019 yılı başlarında, birden fazla değiştirilebilir uç ile tek bir matkapta çoklu hız opsiyonu sunan, tüm havacılık malzemelerinde kullanıma uygun olan ve operatörü desteklemeye adanmış ilk akıllı modüler bataryalı matkabı XPB Modüler’i tanıtmıştık. 

Bir uçağın montajı sırasında hala çok sayıda delik açılmakta, bu durum da bazı operatörlerin tekrarlayan görevleri, sürekli aynı hızda çalışan ekipmanları kullanarak yaptıkları anlamına gelmektedir. Bu nedenle operatörler esnek, kullanım rahatlığı sağlayan ve tekrarlanabilir kaliteyi sunmalarına yardımcı olacak üretim araçları arıyorlar. 

Biz de Desoutter olarak; XPB modelimizin yeni serisi, basit ve hafif elektrikli matkap XPB One’ı geliştirdik. XPB One, çalışma sırasında sabit bir hız sağlayarak, delme kalitesini büyük ölçüde artırmakta, ve delme işlemlerinin optimum parametrelerde yapılmasını sağlamaktadır. 

Havacılık sektöründeki delme uygulamalarında; CFRP, alüminyum, çelik veya titanyum gibi farklı malzemeler kullanılmaktadır: XPB One 6000 rpm ile CFRP veya alüminyum malzemelerin; XPB One 1000 rpm ile ise Titanyum malzemelerin delme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Eğer montaj hattınızda yeni bir malzemenin delme işlemi gerçekleştirilecekse, kullanıcı dostu yazılımımız ile model üzerindeki hız kolayca değiştirilebilir.

 

XPB One battery drill range

 

XPB One serisini şimdi keşfedin!

 

Tekrarlayan aynı görevler, operatör yaralanmalarına yol açabilir. Bu nedenle operatör güvenliği ve rahatlığı, XPB tasarımının büyük bir parçasıdır. Bu matkaplar, hava hortumuna olan ihtiyacı ortadan kaldıran yüksek performanslı bir endüstriyel batarya ile çalışır.  

XPB One, iş yerindeki yaralanma risklerini azaltır, operatörlerin hava hortumlarını yerlerine sürüklemek zorunda kalmasından kaynaklanan yorgunluğu önler ve operatörün çalışacağı en rahat pozisyonu alabilmesine imkan sağlar. Ergonomik tasarım, düşük gürültü ve titreşim, operatör konforuna katkıda bulunur. XPB One, çeşitli chuck ve output seçenekleriyle donatılmış olup, çabuk sökülüp takılabilen özelliği ile tüm Desoutter pnömatik kafalarına uyum sağlar.  

Tüm bu özellikler ile akıllı elektrikli matkap XPB One, mevcut havacılık montaj hatlarına kusursuz bir şekilde uyum sağlayacak. 

XPB One battery drill range

 

Daha detaylı bilgi veya teklif için:

Soru sorun Teklif isteyin Demo isteyin

Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al