Desoutter’in akıllı montaj çözümleri, Toyota Çin'e tanıtıldı

Desoutter’in akıllı montaj çözümleri, Toyota Çin'e tanıtıldı


Otomotiv endüstrisinde Toyota'nın kalite seviyesinin, endüstrideki en üst seviye olduğu söylenmektedir. Tüketiciler tarafından, "En güçlü otomobil" Toyota'nın kalitesini tanımlamak için kullanılan ifadedir. 16 Ocak 2018'de, GAC (Guangzhou Automobile Group Co., Ltd) Toyota'nın üçüncü üretim hattı, Nansha, Guangzhou'da resmi olarak faaliyete başladı. Yıllık üretim kapasitesi 200.000 adet olarak planlanan Nansha, Guangzhou'daki tesis; şasi, iç ve dış montaj hatlarının yer aldığı üç üretim hattından oluşuyor. GAC Toyota'nın kablosuz ve akıllı montaj uygulamaları,özellikle bu yeni tesislerinde temsil edilmektedir. 

Desoutter olarak, tesisin ihtiyaçlarını karşılamak üzere; GAC Toyota ile ortak girişimlerimiz sonucunda akıllı montaj vizyonuna uygun yüksek kaliteli akıllı atölyelerin geliştirilmesi için "CONNECT Endüstriyel Akıllı Kontrol Ünitesi"ni tasarladık. 

2018 yılı, Çin'deki tüm otomotiv endüstrisi için "soğuk kış" oldu. Otomobil satışları 1990'dan bu yana ilk kez düştü. Bu düşüş eğilimine rağmen, GAC Toyota 580.337 araçlık toplam satış ile, 580.000 araçlık hedefi aşan, "trend bozan" türden bir büyüme yaşadı. Geçen yılın verilerine göre satışlar yüzde 32 artış gösterirken; büyüme oranları binek otomobil pazarından yüzde 30 daha yüksek oldu. 

 

16 Ocak 2018 tarihinde, GAC Toyota'nın üçüncü üretim hattı Guangzhou'nun Nansha şehrinde resmi olarak açıldı. Toyota'nın dünyadaki yeni araç modeli üretim tesisleri jenerasyonunun bir parçası olan bu üretim hattı, "yoğun, akıllı ve mükemmel" özelliklerini taşıyan Toyota'nın bir numaralı global üretim seviyesine ulaşılmıştır. Esas olarak Ralink ve Yaris modellerinin üretildiği tesiste, pazar ihtiyaçlarının karşılanması için kapasitesinin 200.000 adede çıkarılması planlandı. Böylece, GAC Toyota'nın toplam üretiminin yılda 600.000 adede ulaşması hedeflendi. 


Ralink çift motorlu araba

2018 yılında Ralink'in satışları ilk kez 200.000 adedi aştı ve Ralink, GAC Toyota'nın satışları yılda 200.000 adedi aşan ilk modeli oldu.  2019 yılında, GAC Toyota iyi bir büyüme dönemini sürdürdü. Ocak ayında, satışlar 79.700 adede ulaştı; yüzde 89.6'lık bir halka artış oranı ile yıllık büyümede yüzde 75 artış göstererek önceki aylık satış rekorunu kırmış oldu. Ralink'in Ocak ayında satışları 26.681 adede ulaşarak yıllık bazda yüzde 90 artış gösterdi. Kayıtlara göre, kümülatif satışlarda 720.000 adedi aşan Ralink, ortak girişim şirketleri tarafından üretilen orta segment arabaların egemen kampına girmeyi başardı. 

 

GAC Toyota'nın "trendi bozan" türden büyümesi, tedarikçilerin sıkı kontrollerinin ve kalite değerinin artmasının sonucudur. 

Otomatik hata önlemeli cihazları, GAC Toyota'nın üç TNGA kimyasal tesisinde yaygın olarak kullanılmakta ve kalite güvencesinin kapasitesini büyük ölçüde geliştirdiği söylenmektedir. Son montaj atölyesinde, parçaların montajı çoğunlukla operatörler tarafından yapılmaktadır. Tesis, ayrıca son montaj işleminin kalite güvencesinin önemli bir parçası olan eksik sıkma olgusunu etkili bir şekilde önlemek için, bir hata oluştuğunda otomatik olarak sıkımı durduran bir "otomatik hata önleme sistemi" sunmaktadır. 

3 numaralı tesiste, şasi, iç ve dış montajı içeren üç üretim hattı bulunmaktadır. Kablosuz ve akıllı montaj, üretimin anahtar yapılarındandır. Tesis, "kağıtsız çalışma"yı hayata geçirmek için kablosuz iletişim bilgi teknolojisi ile donatılmıştır. Kablo yerine, bir buton kullanılır; son montaj hattının sonundaki pano bir iPad'e dönüştürülür, elektrikli cihazlara takılan vidalar arızalandığında kalite kontrol bilgileri hemen ekrana geri gönderilir. 

Guangzhou'daki Desoutter uzmanları ve Şangay Ürün Teknik Destek Merkezi, yeni nesil ürün "CONNECT Endüstriyel Akıllı Kontrol Ünitesi" ile kablosuz ve akıllı montaj dönüşümüne yönelik ihtiyaçların mükemmel bir şekilde karşılandığını belirtmektedir. 

CONNECT'i keşfedin

Yeni ürünümüzü projenin başında tanıtırken, Toyota kullanıcıları yeni ürünlerin pratik bir uygulamasının olmaması ve kablosuz iletişim güvenirliliği konusunda endişeliydi. Müşterilerimizin endişelerini gidermek için yapılan iletişim ve müzakereler sonucunda, sahada iş istasyonu testini yapma fırsatı elde ettik. Desoutter ve teknik servis ekibinin satışları ile desteklenen departmanlar arası işbirliği sayesinde, 2019 yılı Mart ayının ortalarından itibaren, beş ay içinde ürün tanıtımı yaptık ve Akıllı Kontrol Ünitesi  CONNECT ve bataryalı reaksiyonsuz somun sıkıcı ürünler BLRTC025 ve BLRTC045'i başarıyla tanıttık. 

GAC Toyota şu anda 1,2 ve 3 numaralı tesislerinde, Desoutter elektrikli el aletlerinin 100'den fazla uygulama setini kurdu. 


Müşteri uygulamalarımızda iletişim ve satış temsilcilerinin vaka paylaşımı fotoğrafları

Şimdiye kadar, "CONNECT Endüstriyel Akıllı Kontrol Ünitesi"nin değeri satışların ötesine geçti. Havacılık, genel endüstri, otomotiv sektörlerinde var olan müşterilerimizden gelen geri bildirimler dahilinde, CONNECT'in şüphesiz oyunun kurallarını değiştirerek, endüstriyel 4.0 tesislerine dönüşümlerine güçlü destek sağlayacak bir ürün olduğuna inanıyoruz.

Daha fazla ayrıntı veya teklif almak ister misiniz? 

Şimdi uzmanlarımıza sorun veya fiyat teklifi isteyin!

Soru sorun Teklif isteyin Demo talep edin

Cart

Sepetiniz

Parça kaldırıldı Geri al